„Németország nem csak a magyar történelemnek, hanem a magyar jelennek is része, ha a németek is úgy akarják” — válaszolt a Hír TV Angela Merkel látogatásáról érdeklődő kérdésére a miniszterelnök, aki nem mondott konkrétumot arról, hogy beszáll-e a Siemens a paksi atomerőmű bővítésébe, mondván: „Majd meglátjuk, miniszterelnökök nem szoktak konkrét cégügyekről tárgyalni.” A napokban felröppent helikopter-beszerzésről, amit sajtóértesülések szerint a német-francia Airbus nyerne, Orbán azt nyilatkozta: még ki se merték írni rá a tendert. Az interjúban szóba került az RTL Klub és a reklámadó ügye, erről a kormányfő azt mondta, szeretnék megelőzni az uniós eljárást, de úgy, hogy a reklámadóból származó bevétel lehetőleg ne csökkenjen.
„Mi nem vagyunk iszlámellenesek, mi bevándorlás-ellenesek vagyunk” — mondta Orbán a bevándorlás kapcsán, és hozzátette: a helyzet még csak fenyegető, de nem vészes.
A kormányfő beszélt arról is, hogy a 2015-ben kifutó gázszállítási megállapodás helyett Magyarország olyan szerződést szeretne kötni, amely figyelembe veszi azt is, hogy nem tudni, hogyan alakul közép- és hosszú távon az olaj és a gáz ára. Orbán Viktor szerint a rugalmas megállapodás nélkül a rezsicsökkentés nem tartható fenn.
„Már amikor bevezettük a rezsicsökkentést, akkor is meg kellett védeni, ez egy nagyon komoly közelharc volt a miniszterelnökök tanácsán, amikor azt sikerült megvédeni, és folyamatosan vannak kísérletek arra, hogy a magyar rezsicsökkentésnek az árszabályozási alapjait meg kell kérdőjelezzék. Most az EU-n belül az energia uniós tervek is ilyen elemeket tartalmaznak, ezért a következő hónapokban fontos és nehéz tárgyalásaink lesznek Brüsszelben” — fogalmazott Orbán Viktor a Hír TV-nek adott interjújában.
Orbán szólt arról is, hogy egy kiéleződő Európai Unió-Oroszország viszonyrendszerben Magyarországnak hangsúlyt kell arra helyeznie, hogy Oroszországgal a lehető legkorrektebb, legkiegyensúlyozottabb kapcsolat legyen és maradjon fenn. Ezért hívta meg Vlagyimir Putyin orosz elnököt is Budapestre, mondta.